Intrastat
O NAS O SYSTEMIE FAQ INNE USŁUGI KONTAKT

Intrastat Strona Główna
KONTAKT
61 6706720
intrastat@eintrastat.pl
509 146 848
61 6247785
PRZYDATNE LINKI
Służba Celna
a
INTRASTAT
Główny Urząd
Statystyczny
a INTRASTAT

System eINTRASTAT.pl został opracowany w sposób, który do minimum ograniczy Państwa obowiązki związane ze składaniem deklaracji Intrastat. Poniższy schemat przedstawia ideę działania systemu.

PROCEDURA PRZYGOTOWAWCZA (formalności jednorazowe przed podjęciem współpracy)
 • KROK 1
  Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub o kontakt bezpośredni. Nasz konsultant po uzyskaniu kilku niezbędnych informacji przygotuje dla Państwa atrakcyjną ofertę.
 • KROK 2
  W przypadku wyrażenia chęci dalszej współpracy, z pomocą naszego pracownika przeprowadzimy procedurę upoważnienia naszej firmy niezbędną do Państwa reprezentacji przed Urzędem Celnym (rejestracja w Podsystemie Danych Referencyjnych). Przekażemy również do podpisania stosowną umowę o świadczenie usług.
 • KROK 3
  Po zakończeniu wszelkich formalności możemy przejść do przygotowywania deklaracji Intrastat.

DEKLARACJA INTRASTAT
 • ETAP 1 (Państwa Firma)
  Przygotowanie i przesłanie kopii dokumentów za pośrednitwem poczty, kuriera lub elektronicznych środków przekazu (FAX, e-mail). Dokumenty powinny zostać nadesłane do 6 dnia miesiąca następującego po miesiącu, za który należy składać deklaracje. Termin składania deklaracji wypada na 10 dzień miesiąca.
 • ETAP 2 (eINTRASTAT.pl)
  Przygotowanie deklaracji Intrastat. W przypadku niepełnych informacji na dokumentach, nasz pracownik konsultuje się z osobą wyznaczoną w Państwa firmie w celu uzupełnienia brakujących danych.
 • ETAP 3 (eINTRASTAT.pl)
  Wygenerowanie deklaracji w formie pliku XML i przesłanie do systemu CELINA.
 • ETAP 4 (eINTRASTAT.pl)
  Przekazanie deklaracji Intrastat Państwa firmie w określonej przez Państwa formie (wydruk, plik PDF) wraz z potwierdzeniem przyjęcia deklaracji przez Urząd Celny. Przeprowadzenie archiwizacji danych.
Na Państwa życzenie przygotujemy również raporty i zestawienia do deklaracji VAT-UE

BIURO USŁUG CELNYCH HELIOS, UL. WICHROWA 4, 60-449 POZNAŃ , NIP:633-205-41-99, REGON: 278322142